garytorresangulo garytorresangulo
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintball all together the balls cost $35.99 about how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

infinitedip infinitedip
  • 03-10-2018
around 2.30 per pound

35.99÷15.6=2.307

Round up to 2.30
Answer Link

Otras preguntas

The strength of a certain type of rubber is tested by subjecting pieces of the rubber to an abrasion test. For the rubber to be acceptable, the mean weight loss
If x = -21, what is y?
Factor the expression X2+4X +4
to keep the right amount of salt in its body the seahorse has to get rid of extra salt using a process that takes energy what process does it most likely use? E
The space shuttle, in circular orbit around the Earth, collides with a small asteroid which ends up in the shuttle's storage bay. For this collision, a. neithe
Solve for k 7k+2m = kr + 4m + 3
How did the frog react when his friend pushed him off the lily pad?
The half-life of the radioactive element krypton-91 is 10 seconds. If 16 grams of krypton-91 are initially present, how many grams are present after 35 seconds?
Question 4 (1 point) How did totalitarian government regimes form in Europe and Asia in the years between World War I and World War II? O Political treaties wer
what's y+24 over 4 equals to 8​