jweber121713 jweber121713
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

Apples cost $0.89/pound. How much will 25 pounds cost?

Respuesta :

jamescrighton jamescrighton
  • 11-10-2018

$22.25 will be your answer for this one

Answer Link
torresalysabeth
torresalysabeth torresalysabeth
  • 11-10-2018

Answer:

Your answer will be 22.25 because 0.89 times 25 equals that

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

Which line represents the linear equation –3y = 15 – 4x?The equation –3y = 15 – 4x rewritten in slope-intercept form is y = –(4/3)x – 5y= –(4/3)x + 5y = (4/3)x
saint augustine philosophy
The Shading list arrow is in the ____ group.
what is the lcd of 2/5 and 7/10? 10 80 20 40
Homeless families often lived in makeshift homes built out of whatever materials were available. Sometimes many families congregated together in a park or open
Which quotation from the text best shapes the central idea that when a tornado strikes her home for the second time, Sydney becomes aware of what she values mos
real life example for each gas law
A credit card issuer offers an APR of 22.08% and compounds interest daily. Which is it most likely to advertise, its APR or its effective rate?
What is the significance of the battle of Bunker Hill? A) The British army showed its superior power. B) It showed the determination of the outnumbered American
Deep water rises along the coast of Peru to replace surface water carried away from the coast by strong winds. Why is upwelling important?