evansdastonewalltell evansdastonewalltell
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

If 3 pieces of candy cost $2.10, how much would 8 pieces cost

Respuesta :

desyfoe desyfoe
  • 03-12-2019

Answer: 5.60

Step-by-step explanation: Divide 2.10 by 3. You get 0.7. Then multiply 0.7 by 8 and you get 5.60.

Answer Link
dabosskayla1 dabosskayla1
  • 03-12-2019

Answer:It would cost $5.60.

Step-by-step explanation:It would be this because one candy bar cost .70 each. So you would multiply .70 by 8 and you would get $5.60.

Answer Link

Otras preguntas

HelpAsapMiddleSchoolMath!! Rate of change Y=-4.5+15 X Y 1.5 5 2.5 10 3.5 15 4.5 20 5.5 25
Bryce often acts overly confident and daring. few people realize he is actually riddled with unconscious insecurity and self-doubt. bryce's behavior best illust
Which of the following ethnic groups wanted to break from Austrian control before World War I?
Through which states and territory did the routes take the Cherokee
EXPERTS/ACE HELPPPPPPPP
-2 5/10 in simplest form?
Calculate the capacitance of the nerve cell. how many unipositive charge carriers must cross the cell membrane to give the interior of the cell a potential of 0
Which motion listed below matches the graph? A. A student walks in a straight line 10 meters from the door in one second; rests for three seconds; then walks b
What are two characteristics of an enzyme that catalyzes through ping pong?
What did the haikouella, a primitive early chordate fossil, lack that vertebrates have?