Seudónimo Seudónimo
  • 13-02-2020
  • Mathematics
contestada

Help me please.....................

Help me please class=

Respuesta :

marijkey505
marijkey505 marijkey505
  • 13-02-2020

Answer:

$4.80

Step-by-step explanation:

This is because when you take 21.60/90 = .24 (which is the money per unit) and then multiply that by 20 (for the 20 inches of rope) you get $4.80.

Answer Link

Otras preguntas

A circle is centered at the point (-3, 2) and passes through the point (1, 5). The radius of the circle is how many units. The point (-7,? ) lies on this circl
Christian's journey was written to serve as an example for any man who needs spiritual help. true or false
what happens to a substance undergoing thermal expansion
If a cylinder shaped container has a radius of 30 cm and a height of 100 centimeters and a glass sphere with a radius of 12 CM is placed inside the cylinder sha
U.S. personnel were first sent to South Vietnam by President a. Nixon. c. Eisenhower. b. Johnson. d. Kennedy.            Answer ASAP
Which of the following would be the BEST activity to help you maintain a healthy skeletal system? A. exercising often and eating a balanced diet B. resting ofte
Help!!!!!! I don’t know what to do.......
Navor has $800 and is spending $30 per week. Rashid has $150 and is saving $20 per week. In how many weeks will Nabor and Rashid have the same amount of money?
You push a table 8 meters for 16 minuutes and do 6720 j of work how much power do ypu use
What are two themes Gary Snyder writes about in “Hay for the Horses”?