ashleywatson673 ashleywatson673
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

Ceramic tiles sell for $13.08 for a box of 12 tiles. Find the price per tile.

Respuesta :

stanka9rl
stanka9rl stanka9rl
  • 04-05-2020
13.08x12 =156.96. All you have to do is multiply
Answer Link

Otras preguntas

Word problem You can buy 5 cans for green beans at the village market for $2.00. You can buy 10 of the same cans of beans at Sam's Club for $5.50. Whi
Suppose you add two linear equations that form a system, and you get the result 3 = 2. How many solutions does the system have? A. one solution B. two solutio
PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLIEST
Plz help, I promise I will give brainliest
A substance is followed by the symbol (l) in a chemical equation. What does the symbol represent? A. The substance has the least molecules in the equation. B.
A motorized bicycle is not a vehicle according to Florida law. A.True B.False
If Mary is 2 year old and her sister is half of her age, now Mary is 100 years old, how old is her sister
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 6 ounces of chocolate chips for $2.49 Choice B: 8 ounces of chocolate chips for $3.32 Choice A Choice
fill the missing number fractions 2/8=... /4
Factor the following polynomial completely. 10x^4+ 80x^3 + 1120x^2 A. -10x^2(x+2)(x+6) B. 10x^2 (x+2)(x+6) C. -10x^2(x-2)(x+6) D. 10x^2 (x+2)(x+6)