312eqwsdas 312eqwsdas
  • 14-08-2020
  • English
contestada

resistance is to opposition as advantage is to Unfairness benfit weakness improvement

Respuesta :

thehellraiser209783
thehellraiser209783 thehellraiser209783
  • 13-11-2020

Answer:

benifit

Explanation:

took a test got them all corect

pls make me brainliest

Answer Link

Otras preguntas

A manager purchased a total of 21 coffee mugs and key chains. each coffee mug cost $8.50, and each key chain cost $2.75 . if manager spent total of $132.50, how
The sum of three numbers is 10
Simularities of richters abstract painting and Altdorfers Danube Landscape
Why is the earth's inner core solid?
−12x+14=−34−12x+14=−34 What is the solution to the equation? x=−20x=−20 x=−4x=−4 x = 4 x=−17x=−17
urbanization and industrialization led to ?
Which unit rate is the lowest price per ounce? (5 points) Choice A: 25 ounces of potato chips for $3.29 Choice B: 45 ounces of potato chips for $4.59 Choice A C
What would you use if you needed to measure the volume of an object?
How does genetic inheritance follow similar patterns in all sexually reproducing organisms?
Determine the standard form of the equation for the circle with center (h,k) = (-5 ½) and radius r =1 (with an explanation please