tommy82892 tommy82892
  • 14-10-2020
  • Mathematics
contestada

a bag of 9 apples cost 1.50 at sams orchard. at this same rate, how much would 18 apples cost.

Respuesta :

krishadiya
krishadiya krishadiya
  • 14-10-2020

Answer:

$3.00

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

step by step answerx+y=15 x-y=3​
How many nuggets will be eaten in an hour at the rate of 40 nuggets in 3 minutes
What are some of the disadvantages of being locked out of, or choosing not to belong to, the traditional banking system?.
Why is the land around the Mississippi River such rich farmland? - -
Quantities of products manufacturers are willing to sell at different prices is known as.
PLEASE HELP.Which of these substances will dissolve in water? A.Sugar B.Sand C.Marbles D.Stones
What did India receive from imperial partnership with Great Britain? A. modern infrastructure B. money C. military protection
rudie earn 942 each month. last month gis fixed expense month were 625 and his variable expenses were 259. how much did he save last month??
Brendan earns 1,826 each month.How much money does he earn in a year??
write an equation for the line that passes through point (-5,28) and (2,0)