zaniyaselondieu2010
zaniyaselondieu2010 zaniyaselondieu2010
  • 13-11-2020
  • Mathematics
contestada

Doug rents a kayak for 12 days. The rental charge is $18 per day. Which is the
best estimate for the total cost of the kayak rental?

Respuesta :

JaimeRodriguez04 JaimeRodriguez04
  • 13-11-2020

Answer:

Yes

Step-by-step explanation:

Answer Link
Moongem3000school
Moongem3000school Moongem3000school
  • 13-11-2020
What I would do to find an estimate is to round 18 up to 20 then multiply that by 12. Hope this helps!!!
Answer Link

Otras preguntas

En qué se diferencia el estado moderno de las formas de estado que existían en la Edad Antigua y en la Edad Media?:
Why has popular media had a negative impact on forensic science?
Rotation about C-C single bonds allows a compound to adopt a variety of _____________. conformations configurations formations isomers projections are often use
hurry i need answer asap
An iPhone is on sale for $180. It originally cost $2.00. What percent off is the sale offering?
For the following sample of n 5 10 scores: a. Assume that the scores are measurements of a discrete variable and find the median. b. Assume that the scores ar
25+8x=5+12x whats the answer?
leah writes the following 18-6=1212-6=66-6=0which equation could lead use to represent the same problem?A. 6×1=6 C. 6÷3=2B. 18÷18=1 D. 18÷6=3​
It costs $16 for 8 specialty chocolates for Valentines Day. Find the unit rate 5 per item (how much for 1 chocolate).​
Find the derivative of f(x) = negative 8 divided by x at x = 11.