perladominguezm08 perladominguezm08
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

You pay $11.20 to buy drink boxes for the football team. Each drink box cost $0.40. How many drink boxes did
you buy?

Respuesta :

ryanbotell020 ryanbotell020
  • 01-02-2021
I think it’s uhhhh I think it’s uhhhhh carrot
Answer Link

Otras preguntas

What is the best choice for the equation of the line of best fit shown?
maggie bought c cds for $12 each, b books for $7 each, and a purse costing $24 write an expression to show the total amount maggie spent
4.Two different cars are traveling at 60 mph. At a certain point, both cars slam on the brakes. The distance it takes for each car to stop is then measured. Wh
The measure of one side of a square is (x+2) inches long. Write two expressions that represent the perimeter of this square.
The novels of Kurt Vonnegut, as well as the works of authors like Mailer, Salinger, and Arthur Miller, represent a period in American literature in which we fin
True or false:Proper, reliable news reporting should take one side or the other on important events. ​
Is the following sequence geometric? If so, what is the common ratio? 4, 2, 1, 1/2, 1/4 ...
what is a vector and it is measured in what​
Perform the following division. Be sure answers are reduced to lowest terms. 2 7/8 ÷ 1/4 =
what’s the equation when the line is (6,5) and slope is 2/3