vivireyez26 vivireyez26
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

You buy butter for $3 a pound.
One portion of onion compote requires 1.9 oz of butter.
How much does the butter for one portion cost? Round to the nearest cent.

Respuesta :

isslavierowerner
isslavierowerner isslavierowerner
  • 02-03-2021

Answer:

6.33

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Find the value of 2n-3 – 4 =10
Danni a mixes red and yellow paint to get orange paint. In the previous mix there were 400ml of red paint. She decreases the amount of red paint in the ratio 7
305/100 into decimals
Being an entrepreneur comes with vario the personal benefits of entrepreneurship derstanding the ​
A cannon fires a projectile and it strikes the ground 3.0 km away. Assume the shot starts and lands at the same height. The maximum height the projectile reache
What are the key features of the equation y = (x + 12)(x + 6)?
Internet communication is a revolution in the field of communication. Justify​
driving is a what activity
Omar took out a $20,000 loan for 146 days and was charged simple interest. The total interest he paid on the loan was $488.
What is the weight of an empty bottle?