frankidavis421 frankidavis421
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

better value for 15.3 ounce cereal

Respuesta :

tallabtall123
tallabtall123 tallabtall123
  • 02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce

Hope it helps
Answer Link

Otras preguntas

newly diagnoses asthma with report of cough and wheezing on most days and awaken ever 2-3 weeks, which treatment options are appropriate?
what is the mass of water in a 2.5 M solution of calcium nitrate, if the mass of the solute is 8.2g
ENG110 – College Writing Supported Paragraph © 2023 Post University, Waterbury, CT ALL RIGHTS RESERVED Points: 100 Overview: In this assignment, you will create
Which period of life is most stereotyped?The teenage yearsThe late-adult yearsThe middle-adulthood yearsThe infancy and early childhood years
Por qué los minerales son importantes para la vida
The diagram shows two symmetrically placed squares with sides of length 2 and 5. What is the ratio of the area of the small square to that of the shaded region?
3. You purchased a CD that has a 25% interest rate, calculated quarterly. After one year, the CD has matured and has paid you $25 in simple interest. How much d
effect of technological advancement on polics in 1980's
PLSSSS HELP IF YOU TRULY KNOW THISSSSS
Give that log x=8.0524, find the log sqrt x​