27sorrellluc
27sorrellluc 27sorrellluc
  • 03-09-2021
  • Mathematics
contestada

If four apples cost $0.40, how much would six apples cost?

Respuesta :

MJTrxsh
MJTrxsh MJTrxsh
  • 03-09-2021

Answer:

0.60 :D

Step-by-step explanation:

Pls mark me brainliest ty :D

Answer Link
idrclol00
idrclol00 idrclol00
  • 03-09-2021

Answer:

0.60

Step-by-step explanation:

if 4 apples are $0.40 and 4+2 is 6 add 0.20

therefor 6 apples cost $0.60

Answer Link

Otras preguntas

In diploid species, diploid cells may undergo either mitosis or meiosis. Haploid cells may undergo mitosis (for certain species) but NOT meiosis because
write an article for publication in a national newspaper discussing at least two reasons why students should cultivate the Habit of Reading ​
In what fashion is the federal bureaucracy structured to carry out the law?
Why could “the danger of lying in bed” be a personal essay
a child hits a ball with a force of 350 N. (a) If the ball and bat are in contact for 0.12 is, what impulse does the ball receive? (b) what is its change in mom
Which sentence has correct word usage?1. Each had received his or her lunch except for Mr. Oliver.2. She kept a glass of water besides her bed.3. Everyone accep
View something from a reference point
anyone know dis one pls
Assume an increase in investment spending by $100, and a marginal propensity to consume (MPC) of 0.6. How much would GDP increase after the $100 was absorbed by
A triangle has side lengths of (8.1t-6.1)(8.1t−6.1) centimeters, (8.1t+7.1)(8.1t+7.1) centimeters, and (3.4u+1.9)(3.4u+1.9) centimeters. Which expression repres