iwow
iwow iwow
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp class=

Respuesta :

voilet12345
voilet12345 voilet12345
  • 03-11-2021

Answer:

$7.56

Step-by-step explanation:

They sell it in $2.25 per kg

Hamburger: cost

      1 kg      :  2.25

      3.4       :   7.56

1 x 3.4= 3.4

so, 2.25 x 3.4= 7.56

Answer Link

Otras preguntas

if the longer side of the lawn is (x+3) feet and the diagonal length is (x+4) feet, which function can be used to find the shorter side of her lawn
A group of angry parents comes to a pto meeting, demanding that ms. montero never teach romeo and juliet in school again, because the play glorifies teen suicid
why does the author mention benjamin franklin in this section?
Bo bought a few items for $93.84, not including tax. If the tax rate was 7%, what was the total cost of these items, including tax?
PLZ HELP ASAP!!!!! ILL MARK THE BRAINEST BUTTON PLZ!!!!(02.01 LC) Which of these is a harmful interaction? (4 points)CompetitionMutualismCommensalismSymbiosis
adding mixed numbers. 7 3/5 + 12 1/3
Please help! Thanks :)
how did mechanization of farm equipment lead to urbanization during the industrial revolution
How do you do this please help
Which term refers to a group of interacting populations of two or more specie occupying the same area? A. Community B. Ecosystem C. Species D. Niche