kmoonwater88
kmoonwater88 kmoonwater88
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

You bought a magazine for $4.44 and some candy bars for $3.88 each. You spent a total of $16.08. How many candy bars did you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2017
U bought 3 candy bars

Answer Link

Otras preguntas

Why does most of south asia's population live on the northern plains?
A boy purchased a sandwich 52 inches long he wants to cut into three pieces so that the middle piece is 5 inches longer than the shortest piece and the shortes
How could you correctly combine the first three sentences of the passage below to add variety? Check all that apply. I saw Amir. I was visiting New York. He li
The Korean War A. Settled little in Asia B. Unified north and South Korea C. Was won by the communists
Explain how the costs of poor quality can affect competitiveness.
A number is doubled and then increased by three the result is 71 what is the original number
which graph best represents the equation 2x + 4y equals negative 8
9 3/4% converted to a fraction equals
Soil generation and soil conservation are equally effective agricultural strategies. true or false
Describe the counterpoints that Raleigh'’s Nymph makes in his poem "“The Nymph’'s Reply to the Shepherd." Analyze and explain, in your own words, what idea or c