aoyche0626 aoyche0626
  • 11-09-2022
  • Mathematics
contestada

Lovisa köpte 4 hg chokladpraliner. Hon fick 50 stycken. Priset per kilogram för pralinerna var 150 kr. Hur mycket kostade pralinerna per styck?

Respuesta :

Otras preguntas

Write the importance of energy in 9 points
. Calculate the momenturn of a bus of mass 2000 kg moving with a velocity of 20 m/s​
What part of western food industry was among first to start large scale production
What does the underlined word or phrase mean in the following sentence? El jefe es muy exigente. boss employee work job
How did the civil war caused racism
ZA and ZB are complementary angles. If m A = (8x + 27)° and m ZB = (6x – 21)°, then find the measure of ZB.
1) Lisa took a trip to Kuwait. upon leaving she decided to convert all of her dinars back into dollars . how many dollars did she receive if she exchanged 13 di
no calculator needed! been stuck for a while. how do I solve this style of question?
Write down four features of Nepalese traditions. ​
Would you like to be the president of a country