prudencembithi prudencembithi
  • 12-09-2022
  • Mathematics
contestada

Suppose that 650lb of coffee are sold when the price is $4 per pound

Respuesta :

kurby2000 kurby2000
  • 12-09-2022

Money earned = $162.50

Explanation:

650 / 4     – You make $4 for every pound sold

= 162.5

Which is $162.50

Answer Link
aviana6 aviana6
  • 12-09-2022
it would be 2,600$ if the price is 4$ per pound 650 • 4 = 2600$
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following was part of the Contract with America?
Which of the following was an effect of the Boston Tea Party? Great Britain closed the port of Boston. Five colonists were killed by British soldiers during a p
Which of the following terrorist groups showed up during the 1980s?
In three to five sentences, explain the connection between sentence fluency and proper use of conventions
Which statement best describes how the one-party system in Georgia contributed to segregation? A.Georgia saw the end of sharecropping. B.White Democrats lost in
In plants, cellulose is a rigid tube that allows plants to maintain their form,Which similar structure and support system is found in insects?
does the expression D - 12 have a greater value when d equals 42 or d d d equals 46
In eukaryotes, DNA a. is located in the nucleus. c. is located in the ribosomes. b. floats freely in the cytoplasm. d. is circular.
Which ratio correctly compares 15 m to 45 cm? a. 10 : 3 b. 100 : 3 c. 1 : 3 d. 1 : 300
Which word in the sentence is a gerund? The ducks, waddling like a toddler's walking, proceeded across the grass. A.followed B.waddling C.walking D.ducks There