462423 462423
  • 12-09-2022
  • Mathematics
contestada

A 3-quart container of disinfectant costs $4.92. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

Circle the variable in these expressions: 3x + 6 0.5(12y) 18 + W -12
what is the mean,median and mode of the data set i’ll give you brainlist
Find the solution for x when X2 = 1.69A) x=1.3B) x=0.13C) x=+1.3D) x=+0.13Thank You to whoever helps.​
Which of the following is a leg exercise? A. Lunges B. Lat pull-downs C. Upright rows D. Dips.
Nickelplate Manufacturing Corporation (NMC) is capitalized with 1 million shares of a 6% $50 par callable preferred stock and 10 million shares of $1 par common
Compare and contrast Parallax and Triangulation.
Choose the best verb to answer the following question. Was macht ein Wissenschaftler (scientist) gerne? entdecken rennen verlieren leben
Which of the following statements does NOT describe a fraudulent health product? A. It has been proven safe and effective. B. It wastes billions of consumer dol
**PLS HELP! ILL GIVE BRAINLIEST**
According to forbes how many billionaires are there?.