idiot8528
idiot8528 idiot8528
  • 15-09-2022
  • Mathematics
contestada

The cost of 2kg apples and 3 kg oranges is Rs. 120. [Take x and y as the cost per kg of apples and oranges respectively.]

Respuesta :

Otras preguntas

Which is one of the six fundamental elements that are found in living organisms?
The product of nine and x is greater than six more than the product of three and x
Philadelphia, Pennsylvania, is 2,147 miles from Salt Lake City, Utah, and 2,868 miles from Portland, Oregon. What is the difference in the round-trip distances
Which state must be supplied with the most energy to turn into a gas?
how can a decimal be converted to percentage?
Use mitochondrion in a sentence
Is 5/8 larger than 5/10
What is 21 divided by 94.5
What is the value of the figure 2 in the number 3027
If the inflation rate increases faster than their income, people will most likely