pebbles4146 pebbles4146
  • 15-09-2022
  • Mathematics
contestada

Tephanie wants to compare the total cost of buying and using these boats on her local lake. stephanie estimates she will drive the boat at least 40 miles per month. the average cost of gasoline per gallon in her city is $3.89. stephanie plans on owning the boat for 3 years. calculate and explain which boat will cost stephanie the least to buy and use.

Respuesta :

Otras preguntas

what is the main purpose for a plant to move water from the ground into the leaves
plz solve this question immediately​
Identify the property that justifies the statement: If 3x=-21, then x=-7.
A 10 kg object is dropped from rest. a. How far will it drop in 2s? b. How long will it take a 5 kg object to drop the same distance?
1. Conrad spent $48 on art supplies. The canvas for each of his paintings is an additional $2. He plans to sell his paintings for $10. a. Write an equation that
can anybody help me out thanks I'm having trouble
i need help on this math problem
How who I complete the table?
how did the use of the railroads change people’s opinions about the Great Plains?
What has Ms. Nappier done to help the students comprehend what they are reading? How will reviewing the story elements help the students as they read? Reflect.