mkmz mkmz
  • 11-10-2022
  • Mathematics
contestada

The cost of 5 oranges and 4 apples is $2.23. Twenty-four oranges and 12 apples cost $8.04.
Find the cost of each orange and each apple.

Respuesta :

Otras preguntas

Solve the system of equations 4x + 2y = –22 and 4x + 4y = -12 by combining the equations.
Which number set is more dense; integers or rational numbers. Explain.​
aniekanabraham478 21 minutes ago English College Write a letter to your friend in another school telling him about the valuable lessons you have learnt during
Which best express the narrator's motivation in the following sentence from the fourth paragraph? "[I] heaved a sigh to think that by reason of the unworthines
2 to the 5power with multiplication expression
Balance the following chemical equation (if necessary): KOH(aq) + H2S(aq) → H2O(1) + K2S(aq)
write down an incident that happened in your home or school in which you disagreed with something.​
Fill in the blank to make the sentence true. The symbol is used to indicate that a line of text is a comment.
Which unit would use used to measure the capacity? Milliliter or liters For a bucket
3)+8 divided by (-2)-15+-2(-12-5)