rylie2666 rylie2666
  • 12-10-2022
  • Mathematics
contestada

A 429 g piece of cheese costs $9.50. What will be the cost for 1.42 kg of this cheese?

Respuesta :

Otras preguntas

A paper company needs to ship papre to a large printing business. The paper will be shipped in small boxes and large boxes. Each small box of paper weight 35 po
Describe 2 of the 3 principles of good observation
Bob invested his savings in two investment funds. The amount he invested in Fund A was 3 times as much as the amount he invested in Fund B. Fund A returned a 5%
HELP ASAP Gwen is a production manager at Pez Filtration Systems. An employee was recently injured while using a production machine that was missing a protecti
How did religion play a role in the European colonization of the Americans?
"we should not judge people by their appearance" is one of the. themes of "Frankestein". How do the events, is the story and the characters' behavior convey thi
What’s the answer to 5(2x + 1) = 50 ?
What are the extra parts of the immune response in vertebrates that are adaptations to intracellular pathogens?
A sequence of patterns is made from circular tiles and square tiles Here are the first three patterns in the sequence. ooo a b 000 pattern number 1 pattern numb
UNIT 2 CULMINATING TASK SPACE EXPLORERS It takes three days to send a spacecraft to the Moon. Imagine how long would it take to send astronauts to the Sun. What