meimei777 meimei777
  • 13-10-2022
  • Mathematics
contestada

Greg's scout troop is organizing a pancake breakfast to raise money for their next camping trip. They are expecting a large crowd, so Greg buys 3 gallons of maple syrup. If the maple syrup costs $35.75 per gallon, how much does he spend?​

Respuesta :

Otras preguntas

Using the numbers -4, 10, 8, 2, -3, -5 create two expressions that equal six
The ratio of boys to girls in a school is $4$ to $5$. How many girls are in the school if a total of $945$ students are enrolled?
The necklace I need help plssss
How do you right 77 in scientific notation
calculate the weight of an object of mass 100kg on the surface of a planet whose mass is 4.8×10^24 kg and diameter is 12000km.​
Why was the restoration period named the way it was? What was restored?
How much are balienciaga cost
Using the scale, calculate the distance between Delhi and Kolkata, Chennai and Thiruvananthapuram, and Mumbai and Panaji in kilometres.
what is culture..........​
what does all matter have in common