ijustneedanswersspls ijustneedanswersspls
  • 13-10-2022
  • Mathematics
contestada

cheddar cheese costs $4.25 per round. Which equation best represents y, the total cost of x pounds of cheddar cheese?

cheddar cheese costs 425 per round Which equation best represents y the total cost of x pounds of cheddar cheese class=

Respuesta :

Otras preguntas

Is C2H7 ionic or covalent? what would you name NO4? what would you name MgCl2?
All of the following are types of personal computers except for
Does anyone know some good games? Genre doesn’t matter :)
please help! find the value of x and y rounded to the nearest tenth !!! choose the correct answer ​
With an explanation please! A car of mass 500kg is moving at 10m/s. The engine does work on the car and the speed increases to 16m/s. How much work is done by t
please help!!! I will give you 50 points. THE WORLD WITH A THOUSAND MOONS CHAPTER 1: Thrill Cruise By Edmond Hamilton Lance Kenniston felt the cold realization
The … President of the United States cannot stand above the battle engaging in vague little sermons on brotherhood. The immense moral authority of the White Hou
Hi there can you help me I need this today write summary about the life and rule of King Henry VIII
What characteristic of citizenship in the United States was drawn from ancient Athens?IM TIMED
THIS IS DUE IN AN HOUR PLEASE ANSWER THIS OMG !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! URGENTTTTTTT TWO PEOPLE HAVE ALREADY ANSWERED AND THEY WERE SUPER CONFUSING UGHHH