kodigamesrock
kodigamesrock kodigamesrock
  • 14-10-2022
  • Mathematics
contestada

A store owner mixes 2 Ib of candy that costs x dollars per pound with 3 Ib of candy that costs $1.50 per pound. She sells the mix for $2.50 per pound.

A store owner mixes 2 Ib of candy that costs x dollars per pound with 3 Ib of candy that costs 150 per pound She sells the mix for 250 per pound class=

Respuesta :

Otras preguntas

how do you multiply a mixed number by a whole number. 4 X 1 1/5
Which statement best describes the economy of India in the late 1700s
Graph the linear equation. Find 3 points that solve the equation , then plot on the graph -3x+2y=2
A stanza must contain at least four lines true or false
Which increases the rate of a chemical reaction? a. a catalyst b. a higher volume c. a lower pressure d. a lower temperature user: how does a catalyst appea
when you gain awareness knowledge and build health skills you are increasing your
Jane was very upset when she discovered that her aunt was suffering from asthma. She now wants to help reduce air pollution in her area. Which action will best
why is a building called a building even after It is built
y=5x-7 -3x-2y=-12 System of equations using substitution
Mark harmon stars in what tv series?