kodigamesrock
kodigamesrock kodigamesrock
  • 14-10-2022
  • Mathematics
contestada

A store owner mixes 2 Ib of candy that costs x dollars per pound with 3 Ib of candy that costs $1.50 per pound. She sells the mix for $2.50 per pound.

A store owner mixes 2 Ib of candy that costs x dollars per pound with 3 Ib of candy that costs 150 per pound She sells the mix for 250 per pound class=
A store owner mixes 2 Ib of candy that costs x dollars per pound with 3 Ib of candy that costs 150 per pound She sells the mix for 250 per pound class=
A store owner mixes 2 Ib of candy that costs x dollars per pound with 3 Ib of candy that costs 150 per pound She sells the mix for 250 per pound class=

Respuesta :

Otras preguntas

How many electrons does maganese 55 have?
which of the numbers does not belong in the number series 1 – 2 – 5 – 10 – 13 – 26 – 29 – 48is ita. 1b. 5c.26D.27E. 48​
complete the word chainof verb run​
1. Name the property the equation illustrates. –2.1 × 1 = –2.1 Multiplication Property of –1 Inverse Property of Multiplication Identity Property of Addition Id
-5x - 12 + 8x - 8 Your answer
Those who possess intrinsic motivation are more likely to
f(x)+x^2+7 Find X if f(x)=23
between 1959 and 1962, 200,000 cubans immigrated to the united states to thus day , many cubans attempt to immigrate to the u.s. what is the primary reason why
Solve this linear system 28x + 44y = 964.40 21x + 33y = 723.30
Solve the equation 5x+(-2)=6x+4