kodigamesrock
kodigamesrock kodigamesrock
  • 14-10-2022
  • Mathematics
contestada

A store owner mixes 2 Ib of candy that costs x dollars per pound with 3 Ib of candy that costs $1.50 per pound. She sells the mix for $2.50 per pound.

A store owner mixes 2 Ib of candy that costs x dollars per pound with 3 Ib of candy that costs 150 per pound She sells the mix for 250 per pound class=
A store owner mixes 2 Ib of candy that costs x dollars per pound with 3 Ib of candy that costs 150 per pound She sells the mix for 250 per pound class=

Respuesta :

Otras preguntas

Simplify if possible 75/100
what is the ratio of X:Y. 12Y equal 7X
The volume of a cube is 512 cm3. What would change if the volume of the cube were measured in cubic meters?
Which of the following factors led to the fall of France to the Nazi? a) the fall of Dunkirk b) evacuation of the British forces c) the fall of Paris d) all of
Do u need a common denominator if you have adding and dividing in fractions?
Name and describe an example of a parasitic relationship involving a fungus.
An oil refinery produces gasoline from crude oil. For every 10,000 barrels of crude oil supplied, the refinery can produce 6,500 barrels of gasoline. How many bar
what year did mid slavery started
How do u separate salt from rock salt?
Alaine has 1 gallon of paint. She is going to pour it into a paint tray that measures 10 inches wide, 12 inches long, and 5 cm deep.(1 gallon = 231 in3, 1 inch