vcrayton533
vcrayton533 vcrayton533
  • 14-10-2022
  • Mathematics
contestada

Price-club sells a 12-ounce package of spaghetti noodles for $3.44 and Shop Mart sells a 2 1/2-pound box of spaghetti noodles for $8.35.

The unit price per ounce at Price-Club is $ and the unit price per ounce at
Shop Mart is $


0.28 0.21
0.30 0.20
0.29 0.19

Respuesta :

Otras preguntas

What often occured when trade brought new civilizations into contact with one another?
Deists living during the European enlightenment believed that
what is .645 converted into a fraction in simplest form
Jessie has a box of 1,000 marbles. He has 75 yellow marbles, 230 red marbles, 331 blue marbles, and 364 green marbles. What fraction of his marbles are yellow?
A yard fabric costs $12.99. How much will 2 feet cost?
When given an algebraic expression involving subtraction, why is it best to rewrite the expression using addition before identifying the terms?
what is the unit rate in 49 points in 7 games
Is it possible to list all of the multiples of 12? Explain
Claudia's father is 7 times as old as Claudia. 20 years from now, Claudia will be 1/2 as old as her father. How old is Claudia's father?
what is the lowest factor of 27