dealbaa
dealbaa dealbaa
  • 15-10-2022
  • Mathematics
contestada

HELP MEEEE PLEASEEEE

A pound of peppers costs $0.62. The total cost varies directly with the pounds of peppers purchased. Write an equation that relates the total cost, c, and the number of pounds of peppers purchased, p.

Respuesta :

Otras preguntas

true or false, the number 3 goes on forever with no repeating patterns; therefore, it is rational
What's the best explanation for international independence
English should not be altered to suit different purposes and different audiences. Why?
There are 2,00 pounds in a ton .How can you write 2,000 with an exponent?
The “natural rights” referred to by Paine were first expressed by John
if point p is at the center of the circle and the length of AB equals 12 inches which is the length of AP
A relationship between two organisms where one harms the other is called
At what temperature should potentially hazardous (tcs) cold food items be transported
A researcher finds that people who own more than two cars have bigger homes, more garage space, and make more money than people who own only one or two cars. th
What other methods can people use to protect themselves from unexpected disasters?