tomasres23 tomasres23
  • 15-10-2022
  • Mathematics
contestada

Malcolm's Bakery Shop sells gourment cupcakes. The shop's cost for making 3 cupcakes is $6.75, and the cost of making 5 cupcakes is $9.75 . What is the shop's cost per minute?
A. $1.50

B. $1.95

C. $2.25

D. $3.00

Respuesta :

Otras preguntas

What would be a good board game or card game to teach someone??
Please help with all of them ASAP I will give brainliest
Explain all answers step by step or I will report u please help worth 10
In which sentence does the underlined word have the most positive connotation? The candidate's speech interested the crowd. The candidate's speech affecte
Which ordered pair is a solution of the inequality? 3y-6<12x 1. (-3,8) 2. (4,18) 3. (4,-2) 4. (0,7)
how did emperor Augustus rise to power
Can you give me easy achieve3000 articles?
What was the inspiration behind the Chicano Mural Movement of the 1960s?
PLEASE HELP ME! Alex wants to find the average price of a gallon of milk at grocery stores in his town. Which method of gathering data will most likely provide
at what stage in C. Elegans does cell differentiation occurA. zygoteB. larvaC. eggD. adultPLEASE HELP