cdot182 cdot182
  • 15-10-2022
  • Mathematics
contestada

Julia sells subs for $6 each. How many subs will she need to sell to break even each month based on the costs listed below?

Labor costs (management & workers) = $11,000
Insurance = $400
Rent = $1300
Utilities = $300
Average cost of ingredients/packaging for each sub = $1.32

Respuesta :

Otras preguntas

Calcular el pH de una disolución cuando 10 g de NaOH se diluyen con agua hasta un volumen final de 250 ml
find p(1) if the polynomial is p (X)=x2-3x+6​
¿Cuál no es un tipo de instrumento con que se toca el Son Cubano? a las maracas la trompeta b. el piano d la flauta
The European Union and NAFTA are examples of which? 1. terrorist organizations 2. environmental agreements 3. trading blocs 4. communication technology
Visual sources should be used within the discussion to reinforce andexplain the written information​
1 Foot = how many cm
HELPPPPP PLEASEEEEE
Do you think that MTV’s future lies mostly in its international operations? Explain your
Please solve both with explanation, I’ll give brainliest
What is Magnetic Saturation What is magnetic saturation