almoosh almoosh
  • 12-11-2022
  • Mathematics
contestada

a 2 qaurt bucket of paint costs $20.32. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

Why are ethical decisions sometimes difficult?
Derslere yardımcı olabilecek herhangi bir uygulama önerirmisiniz? ACİLEN​
this is like the same as the last question but with more options please helP!
Quick question! I'm at the store and I don't feel like doing the math so, help real quick? If you're buying something that's $32.00 and you have a 25% off disco
finding dilations geometry​
what is clairouts equation​
1. Why would someone be awarded the National Medal of Honor?
Describe the South’s view pertaining to states’ rights. HELPP PLZZ I NEED DIS RNNN
What is the gross domestic product (GDP), and how can it be an indicator of development
How do you solve the equation: 7x = 26 Divide by 7 on both sides Divide by 26 on both sides Multiply by 7 on both sides Multiply by 26 on both sides