almoosh almoosh
  • 12-11-2022
  • Mathematics
contestada

A 3 gallon bucket of paint costs $116.64. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

Which of the following was an effect of the Boston Tea Party? (5 points)Group of answer choicesA group of patriots known as the Sons of Liberty was founded.Grea
Why does Frederick Douglass describe the songs that the enslaved people sing, and how they sing them. so carefully?
why ya dont answer my question
What is the common difference of the following arithmetic sequence? 120, 108, 96, 84, ...
Which statement summarizes a change that occurs during photosynthesis? It converts visible light to high-energy gamma rays. It converts carbon to oxygen. It con
On any given day, the number of users, u, that access a certain website can be represented by the inequality1125-41530. Which of the following represents the ra
How did Emperor Constantine support Christianity
Read this sentence: Devon made a very studious effort to learn the rules and regulations for participating in the group. Based on the sentence, what does a s
what are number in between 0.15 and 1.4?​
Your teacher measured the volume of a 50g orange in her graduated cylinder and recorded her results on the diagram. What is the density of her orange?