rosamcdonald2011 rosamcdonald2011
  • 12-11-2022
  • Mathematics
contestada

|||
Solving a word problem on proportions using a unit rate
Ali made $306 for 17 hours of work.
At the same rate, how many hours would he have to work to make $126?

Respuesta :

Otras preguntas

What the center of X^2+(y+3)=9
how do you find missing angles
What are the three types of economic systems?
the month budget for the front of the house is $9000. You spent 6% of the budget on fresh flowers. How much did you spend on fresh flowers?"
In which compound is the percent by mass of oxygen greatest? A. BeO B. MgO C. CaO D. SrO
The "second front" on the beaches at Normandy in France allowed the Allies to what?
Identify the property shown. 3p · (2 + k) = 6p + 3pk A. transitive B. associative C. commutative D. distributive
what is the solution to 2x-y=9
Why Do People Have Back Dimples?
How much more rain fell in May than in April May is 4 1/4 & April is 2 5/8