108136395 108136395
  • 15-11-2022
  • Mathematics
contestada

A 6-pack of magnets costs $6.06. What is the unit price?

Respuesta :

Otras preguntas

Which term describes the chromosomal abnormality of having three copies of a single chromosome? haploidy diploidy triploidy tetraploidy
you run 100m in 25s. If you later run the same distance in less time, explain if your speed increases or decreases
A rectangle’s length is seven inches more than its width. If “w” is the width of the rectangle, in inches, what is the length of the rectangle, in inches?
What cell is has Special vesicles containing enzymes
What is decrease £20 by 15%
Variation of ecological habitats within a species is characteristic of which type of diversity? a. Genetic diversity b. Ecosystem diversity c. Species diversity
Three sides of a regular polygon with 8 sides are chosen at random. Find the probability that, when these sides are extended, they form a triangle containing th
What is decrease £20 by 15%
If 150g of sugar is used for 5 cakes How much is used for 7 cakes?:)
solve the following quadratic equation (x+3)2+25=0