NaNazMikk NaNazMikk
  • 15-11-2022
  • Mathematics
contestada

Cherries cost ​$​/lb. Grapes cost ​$​/lb. You can spend no more than ​$ on​ fruit, and you need at least lb in all. Create a graph showing the amount of each fruit you can buy.

Respuesta :

Otras preguntas

An atom of an element has 10 protons. What is also true of that atom? A. It has 10 electrons. B. It has 10 isotopes. C. It has 10 neutrons. D. It has 10 ions.
Which of the following is a radical? O H OH H2O
Does a rectangle have more sides or angles
How many stressed syllables in the word enemy?
What are particles of carbon otherwise known as, and what kind of pollution do they cause???
how do you say goodbye in Chinese
A father is four times as old as his daughter. In 18 years he will be two times as old as she. How old is the daughter now?
Solve for x. 4x-5/y=2z
write algebraic expression 17 less than the product of 3 and m
describe what would be true about the rate of change in a situation that could be represented by a graphed line and an equation in the form y=mx + b