20140752 20140752
  • 11-12-2022
  • Mathematics
contestada

4 tons of fertilizer cost $7,440.00. What is the price per pound?

Respuesta :

Otras preguntas

im stuck writing a paper and I would like to know like when some one is talking and you do the quotes does it count as a sentence? Ik it's probably a bumb quest
The Cape Hatteras Lighthouse in North Carolina was constructed in 1802 and stands 210 feet tall. It is the tallest brick lighthouse in the United States and has
Can someone please help me?
In modern society what is meant by the division of labor
What is the simplified expression for 2 power 2 multiplied by 2 power 3 over 2 power 4? A.20 B.21 C.22 D.23
What happens to most meteoroids when they enter earth's atmosphere?
If the arc length of a sector in the unit circle is 3π 2 , what is the measure of the angle of the sector
Which part of respiration produces the most ATP? A. Fermentation B. Glycolysis C. Krebs cycle D. Electron transport chain
?how does excess carbohydrate intake contribute to obesity?
Is carbon dioxide an organic substance