larasmith32 larasmith32
  • 11-12-2022
  • Mathematics
contestada

Olivia bought snacks for her team's practice. She bought a bag of chips for $2.25 and
a 8-pack of juice bottles. The total cost before tax was $11.69. Which equation could
be used to determine j, how much each bottle of juice costs?

Respuesta :

Otras preguntas

What is a consonant
What was the purpose of the Spanish Inquisition? a. to expel all Muslim spies from the country b. to reveal and stop church corruption and waste c. to punish an
Using the comparison vocabulary in Unit 21, write a sentence comparing the kitchen with another room in your house. ​
I WILL GIVE BRAINIEST TO FASTEST ANSWER!!!! DECODE THE MESSAGE! Find out the missing letters to reveal the full quote! Clue: Sustainability _O__’_ _AS__ A___
Drew bakes a casserole for 25 5/12 minutes. He decides it needs to bake longer. He bakes it for another 2 3/6 minutes. How long does the casserole bake altogeth
help i don not gt it
5(2- y) +y= -6 y= What is y?
How do character actions affect a story
What is a song about Texas political culture?
IM GIVE BRAINLIEST!!!Martha Washington _____________ at Valley Forge.A) was unable to help the troopsB) nursed her sick husband back to healthC) fought on the b