Averyyisbetter
Averyyisbetter Averyyisbetter
  • 15-12-2022
  • Mathematics
contestada

juan is trying to save pizza from dinner, so he can bring pizza to school for lunch he bought 1 3/7 od pepperoni pizza and ate 1 1/3 of the pepperoni pizza how much pizza does he have left to bring to school?​

Respuesta :

Otras preguntas

if it can perform 4.66×10^8 calculations per socond what is the performance of the computer in one minute
Who would study Stonehenge for clues about the society that built it? physicists geographers anthropologists geologists
LYRICS Halfway across the globe And we're standing on new ground Screaming 'cross the waves You can't hear a sound There's no fair trials, no trade, no libertie
a dump truck weighs 12000 pounds a garbage truck weighs 6.5 tons which car weighs more
what type of government did China establish in 1912
what transport is the movement of materials from lower concentration to higher concentration as in the processes of endocytosis and exocytosis.
The cost of 3 scarves is $26.25. What is the unit price
wherever Europeans settled in the Americas, Native Americans
There are 8 boys and 7 girls and 195 in All
what tells the number of protons in the nucleus of every atom of an element