kaykay00000000011
kaykay00000000011 kaykay00000000011
  • 15-12-2022
  • Mathematics
contestada

One brand of orange juice is sold in four different sizes. The 8 ounce carton costs $0.99. The 48-ounce carton costs $2.49. The 64-ounce carton costs $3.75. Which size is the Best Buy? Explain how you determine your answer

Respuesta :

Otras preguntas

What is the definition of indespicable?
what piece of land did france purchase
an open box with a square base have a volume of 8m^3. the material of the base costs $8 per square meter and the material for the sides costs $6 per square mete
What's ten times ten minus ten?
Did I do this correctly?
which process separates duplicated genetic material within the nucleus of a parent cell to create two daughter cells with identical genetic material?
greatest to least 0.04; 0.5; 0.021; 0.133
When making notecards for a research paper, one should always put source information on a notecard.TrueFalse
If the hat cost $9.53 and the sale tax was 7%, how much did rose pay for the hat
raúl y luis son __________.