elijahwilliamsthebes elijahwilliamsthebes
  • 15-12-2022
  • Mathematics
contestada

Jan bought 3 yards of fabric to make pillows. The total cost was $22.74. What was the cost per yard of fabric in dollars?

Respuesta :

Otras preguntas

Selling mittens during the winter is an example of which type of utility? a. Time utility b. Form utility c. Place utility d. Information utility
What was operation Barbarossa
During the 1950s, air travel industries, the entertainment business, and the electronics industry became highly productive. What happened as a result of new dev
Who acts as a jury and hears the charges against an impeached president? A. Senate B. Supreme Court C. House of Representatives D. state governors
Los ___________ son narraciones ficticias que tratan de explicar hechos de la realidad.
Enrique lives with his grandmother in an apartment building for senior citizens. He earns extra money by running errands for some of his grandmother's neighbors
Which of the following planets is furthest from the Sun? a. Saturn b. Jupiter c. Uranus d. Neptune
Jeremy walked 6/8 of the way to school and ran the rest of the way. What fraction, in simplest form, shows the part of the way that Jeremy walked?
critically evaluate the role of a persons rights and responsibilities when executing freedom of expression during verbal interpersonal conflicts
graphing recorded data from a chart or table would be helpful to for interpreting trends or pattern true or false? Help!!!!