ferrelljaliyah
ferrelljaliyah
12-01-2023
Mathematics
contestada
-1 > -2(x-4) - 5 (4x - 7 )
Respuesta :
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 82+ )
Otras preguntas
A 7 pound bag of dog food costs $21 What is the unit price of the dog food? a. $21 per 7 pounds b.$147 per pound c $3 per pound d. $28 per pound
13. What is the absolute value of I -32 I?
i need help with this please help!!!!!
What direction are the groups (families) in the periodic table?
If an Orgasm lasts 2.9 seconds, And she has 8 during intercourse. How much time worth of Orgasms did she have??
Find two examples of actual ecological places that have been affected by acid rain. Tell their location and describe what happened.
si el diámetro de la tierra es de 12756 km cual es la medida de la circunferencia
40=4y what is the value of y?
Which expressions are equivalent to z+(z+6)
very few organisms can grow on a boulder. Some types of lichens and mosses can grow on the boulder what resource are these lichens and mosses able to live witho