vanessamachado97 vanessamachado97
  • 13-01-2023
  • Mathematics
contestada

10. Grapes are on sale for
$2.36 per pound.
Pounds
0.75
1.25
2
2.5
Total Cost


Number 10

10 Grapes are on sale for 236 per pound Pounds 075 125 2 25 Total Cost Number 10 class=

Respuesta :

Otras preguntas

Katarina uses fraction strips to show how many thirds are in 4/6.Is Katarina's model correct?Explain
The table includes points on a curve used to represent the shape of a hole for one support beam at a new building site. Distance from Hole’s Center in Feet (x)
Representatives from the student councils at three area high schools are traveling to the national convention in New York. North Springdale High School is sendi
How did the United States change after the Brown v. The Board of Education ruling?
who did lynch mobs mostly target​
Study the cartoon by James Silk. How do the ice float and the text create meaning? The image and the text show that polar bears use ice floats as transport.
The process by which underlying political values are formed is known as
Each week for 8 weeks, you withdraw $18 from your savings account for spending money. What was the total change to your bank account after those 8 weeks?​
Please have an explanation with it
Cannnn sooomeeeoneee help plleasee