konstynce518 konstynce518
  • 13-01-2023
  • Mathematics
contestada

a package of 6 pairs of insulated costs ​$40.74 . What is the unit price of the pairs of ​?

Respuesta :

Otras preguntas

How does the author use calling action to affect “First Love”
In your own words, define "logic." Your answer should be 5 - 10 sentences.
An aircraft component is fabricated from an aluminum alloy that has a plane strain fracture toughness of 40 mpa m (36.4 ksi in. ). it has been determined that f
15) Billy charges $15 to mow a yard. He needs at least $200 for the new bicycle that he wants. Write and solve an inequality to find out how many yards must
In short-track speed skating, the track has straight sections and semicircles 16 m in diameter. assume that a 64 kg skater goes around the turn at a constant 13
What is 0.003 of 1/10 as much as
Histamine is a chemical substance released in inflammatory and allergic responses. the histamine h1 receptor is a g protein-coupled receptor that activates phos
A celestial body has these properties: It is too small to clear objects that are in its orbital path. It has a rocky surface but no rings. What could the celest
hich phrase best defines the term longitude? A. height above sea level B. rise and fall of the land C. north or south distance from the equator
What types of adaptations would help organisms living in the high intertidal zone of a sandy beach survive? The ability to retain moisture and burrow into the s