savannahunt1990 savannahunt1990
  • 13-01-2023
  • Mathematics
contestada

3. If it costs $0.15 per square inch for the wood, then what is the cost for plan A? Plan B?

4. If it costs $0.05 per square inch for the cardboard label, then what is the cost for plan A? Plan B?​

Respuesta :

Otras preguntas

Exercise is needed to keep muscles
Mark has a standard deck of 52 cards and a fair two-sided coin. What is the probability that he will pull a jack from the deck of cards and toss the coin to lan
Precalc. Solve the equation for x, accurate to three decimal places: 4^2 − x = 7^3 − xmulti-step equations
Does it cost points to ask guestions on here
Plutonium-210 has a half-life of 140 days. Use the formula , where ,  is the remaining mass,  is the original mass, and is the half-life, to determine how
4x + 8y=20 3x+6y=15 solve this system of equations
Give a catholic mother day's day quote from the Catholic bible. Thanks!
please help! I don't even understand what to do!
The stack on the left is made up of 15 pennies, and the stack on the right is also made up of 15 pennies. If the volume of the stack of pennies on the left is 3
In the United States, which action is an example of an economic freedom?