yunushassan252 yunushassan252
  • 13-01-2023
  • Mathematics
contestada

Zara part 2.4 pounds of grapes in the watermelon that cost $5.28. The total cost of the food was $7.32 which describes a way to determine X the price per pound for the grapes?

Respuesta :

Otras preguntas

HELPPPPP MEEEEEE PLEASEEEEEE
7(-4x - 1) = 49 Not sure of steps
DIRECTIONS: Review Lady Macbeth's soliloquy in Act I, Scene v, lines 1–30. Use textual evidence from the story to support your responses. 1. What action begins
Romeo’s previous statement is an example of which literary device?
Ruby has a pulse rate of 73 beats per minute and a blood pressure of 121 over 85. If ruby’s blood pressure can be modelled by a sinusoidal function, find an equ
If q stands for "This dog is big and r stands for "Lazy dogs do not play" write each of the following in symbolic form. a. This dog is big and lazy dogs do not
discuss the process of insolation?​
A ball of mass 1.84 kg is dropped from a height y, = 1.49 m and then bounces back up to a height of y, = 0.87 m. How much mechanical energy is lost in the bounc
Simplify the following ratios: 2.1.1) 140:24​
Which type of movement does the artist use in the painting? Diagonal line Implied Leading the eye Physical