lillys19 lillys19
  • 15-01-2023
  • Mathematics
contestada

If a 4 lb bag of sugar costs $2.99, what is the unit cost for a pound of sugar?

Respuesta :

Otras preguntas

ABCD is a square and a semicircle O has a radius of 6. WHAT is the area of this figure?
What are some quotes for of mice and men for the character Curley?
Multiply.1. [tex](2x^3y^3)(5x^2y^8)[/tex]                           2. [tex]9b^3(8b^4)(-b)[/tex]3. 3y²(y²-2y+3)
what is? 3.44 rounded to 1 decimal place12.09 1 decimal place18.39 1 decimal place44.347 1 decimal place82.383 1 decimal place49.2532 1 decimal place
A circular logo is enlarged to fit the lid of a jar. The new diameter is 50 per cent larger than the original. By what percentage has the area of the logo incre
what transfer nutrients into the blood stream and body.
3 divided into 99 equals what
An air mass entering Alaska from the northern Pacific Ocean would most likely be labeled on a weather map as(1) cP                   (3) mP(2) cT
Round the following numbers to 2 decimal places 0.2731.5956.4732.5710.42544.556482.3643325.1741
How could you narrow your topic about going to see a new movie? A) use categories to organize your ideas about the movie be) use cubing to gather details about