kuashamushfiqa kuashamushfiqa
  • 15-01-2023
  • Mathematics
contestada

if 250 ml cost 650 tk, then how much will cost 120 ml ?

Respuesta :

Otras preguntas

In a week, 18 hens laid 54 eggs. What is the unit rate for eggs per hen?
What happened as the population grew in western territories? (Points : 3) Many people left and returned to the East. New states such as Colorado, the Dakotas, a
The DNA sequence TTG is changed to TCG and produces a new protein. Which type of mutation is this? a) missense b) nonsense c) silent d) frameshift
compare and contrast volume and surface area
Some people prefer interval training because A. they can exercise at a steady, but slow, pace for longer periods of time. B. it's performed with speed and may n
For how many positive three-digit integers is the product of their three digits 90?
how to find the equation of a line passesthrough (1,4) and is parallel to y=-4x-5
In a furnace zinc is a gas but lead is a liquid. Suggest why?
What were the two primary drawbacks to the American Industrial Revolution?
Can anyone help me ????? Please