tylerpinnell7906 tylerpinnell7906
  • 16-01-2023
  • Mathematics
contestada

Gianna mendez
loro
marcus and levi are at the grocery store purchasing peanuts. marcus goes to the bulk section and purchases 2.25 pounds of peanuts for $4.05.
levi goes to the snack section and finds two 20-ounce cans for a total of $4.24. find the cost per pound for the peanuts marcus purchases,

Respuesta :

Otras preguntas

How long does a two toed Salamander live
What does the opening line "Your world is as big as you make it" (L 1) mean?
In triangle ABC, the length of side AB is 19 inches and the length of side BC is 28 inches. Which of the following could be the length of side AC? A. 52 inches
3 practical strategies that you implement to avoid spreading provocative fake news during service delivery protests ​
What is the solution to the linear equation? 2.8y + 6 + 0.2y = 5y – 14
(High points) please solve with explanation. No trolls and thank you
what is a mammal and why are they called mammals​
simpifly fully, does anyone know the answer.
Fabric A is used to rub a wooden rod. A second piece of Fabric A is used to rub an ebonite rod. It is observed that the wooden rod and the ebonite rod attract o
I need help with these 4