unknown0117 unknown0117
  • 17-01-2023
  • Mathematics
contestada

Ashley is selling goodie bags for a school bake sale . It costs her $250 for the ingredients to make the treats and $ 1.25 to package them . She plans on selling the goodie bags for $ 3.60 . How many goodie bags will she need to sell in order to break even .

Respuesta :

Otras preguntas

An amount of $1,000 is deposited into a bank account that pays 4% interest each year. If there are no other withdrawals or deposits, what will be the balance of
5 - 1(2× +3)= -2(4+×)​
How many moles of MgCl2 are there in 343 g of the compound?
Which number can you multiply by any irrational number to obtain an irrational number?
How many grams are in 6.95 moles of Calcium?
OVER 45 POINTS. What object does one find in a market in Provence? a. the winters b. scrubland c. a fougasse d. a water wheel
write in simplest form 3m⋅4⋅n⋅n​
ESTUDIANTE Profesor, esta computadora está (1) (romper). PROFESOR ¡Imposible! Si apenas la (2) (comprar). La tengo hace sólo una semana. Ah, mira... ¿cómo va a
What statement holds true for the amount of matter in a successful food web?​
Help I'm still stuck Imagine you are teaching a fifth-grader about health. Write a paragraph for the fifth grader that explains why effective communication is