rylree rylree
  • 13-05-2023
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $1.68 a pound. If you buy 2.5 pounds, how much will it cost?

Respuesta :

Otras preguntas

What impact was the fighting in the pacific rim having on the united states and what do you believe the united states will do to bring a quicker end to the war?
naylas is selling candy for school the amount of money she needs to depend on this is represented by equation y = 100 - 5x what does 100 represent (multiple cho
A poem describes a heroic girl escaping danger. One verse of the poem describes her as a "teenage Lara Croft." Lara Croft is an athletic and intelligent video g
Bible stories have long, involved descriptions.
What caused the shift from Hinduism to Buddhism?
Which expression is another way to show 9/2? 2x 1/9 2x 9/2 2 divide by 9 9 divided by 1/2 9 divided by 2
How often were slaves freed in colonial America
The vertex form of h(x) = x2 – 14x + 6 is h(x) = (x – )2 – .
60 POINTS!! PLEASE HELP ME!! Read the passage. "There's not a single lump there!" she said at last. "There's not a lump as big as a pin-except backbone lumps,
Can someone help me?? I will mark the brainliest